Як підготуватись до проходження співбесіди?
Проходження співбесіди (інтерв’ю) є невід’ємною складовою при прийнятті на певну посаду. Менеджери з підбору та пошуку персоналу проводять різні види інтерв’ю в залежності від посади, специфіки умов та пошуку, щоб максимально детально дізнатись про кандидата та його досвід роботи, а кандидат, в свою чергу, робить усе необхідне, щоб саме йому зробили оффер. В даній статті я розповім як підготуватись кандидату до успішного проходження співбесіди і залишити про себе позитивні враження:
1. Готуючись до інтерв’ю в певній компанії, загляніть до її сайту або сторінок у соцмережах, почитайте про її діяльність, корпоративну культуру, цінності, команду та інше. Можливо, вже даному етапі ви зрозумієте, що вам з певних причин не близько, про що «говорить» компанія, а також менеджери з підбору та пошуку персоналу часто полюбляють задавати запитання на співбесіді: «Що ви знаєте про нашу компанію?».
2. Ознайомившись детально з інформацією, подумайте над тим, чому саме в цій компанії ви хочете працювати та які ваші переваги.
3. Якщо співбесіда онлайн, то попіклуйтесь про те, щоб встановити добре гаджет/ноутбук, перевірити завчасно зв’язок та гарно виставити світло. Також не забудьте про доцільний фон на співбесіді, наприклад, використовуйте ділові фони, які запропоновані в програмі, в якій ви проходите співбесіду або встановіть камеру так, щоб позаду вас був нейтральний фон або діловий, а не незастелене ліжко)
4. Дотримуйтесь ділового цифрового етикету, якщо співбесіда онлайн, та ділового етикету, якщо офлайн. Подбайте про стиль одягу завчасно: використовуйте стиль business, smart-casual або casual.
5. Попіклуйтесь про те, щоб вам ніхто і ніщо не заважав/ло проходити співбесіду.
7. У кандидата може бути прекрасний досвід, він справжній профі своєї справи, але він, або не вміє розповідати про себе влучно, або губиться на інтерв’ю перед новими людьми, обставинами / сильно хоче отримати цю роботу і занадто хвилюється, тому краще завчасно по репетируйте розповідь про свій досвід, щоб бути більш впевненим/ою у собі.
8. Аналізуючи свій досвід, не відгукуйтесь негативно про своїх колег, роботодавця, компанію, ні в якому разі не розповідайте ніяких пліток, ведіть себе по-діловому, тактовно, стримано та коректно по відношенню до минулих колег та потенційно майбутніх.
Підводячи підсумки, наведені вище дії допоможуть вам гарно підготуватись до співбесіди. Ведіть себе максимально природньо, будьте собою та професійним, і у вас будуть усі шанси отримати роботу своєї мрії! Нехай щастить!
Вікторія Данілюк, HR manager