До переліку публікацій

Як підготуватись до проходження співбесіди?

Проходження співбесіди (інтерв’ю) є невід’ємною складовою при прийнятті на певну посаду. Менеджери з підбору та пошуку персоналу проводять різні види інтерв’ю в залежності від посади, специфіки умов та пошуку, щоб максимально детально дізнатись про кандидата та його досвід роботи, а кандидат, в свою чергу, робить усе необхідне, щоб саме йому зробили оффер. В даній статті я розповім як підготуватись кандидату до успішного проходження співбесіди і залишити про себе позитивні враження: 

1. Готуючись до інтерв’ю в певній компанії, загляніть до її сайту або сторінок у соцмережах, почитайте про її діяльність, корпоративну культуру, цінності, команду та інше. Можливо, вже даному етапі ви зрозумієте, що вам з певних причин не близько, про що «говорить» компанія, а також менеджери з підбору та пошуку персоналу часто полюбляють задавати запитання на співбесіді: «Що ви знаєте про нашу компанію?». 

2. Ознайомившись детально з інформацією, подумайте над тим, чому саме в цій компанії ви хочете працювати та які ваші переваги.  

3. Якщо співбесіда онлайн, то попіклуйтесь про те, щоб встановити добре гаджет/ноутбук, перевірити завчасно зв’язок та гарно виставити світло. Також не забудьте про доцільний фон на співбесіді, наприклад, використовуйте ділові фони, які запропоновані в програмі, в якій ви проходите співбесіду або встановіть камеру так, щоб позаду вас був нейтральний фон або діловий, а не незастелене ліжко)  

4. Дотримуйтесь ділового цифрового етикету, якщо співбесіда онлайн, та ділового етикету, якщо офлайн. Подбайте про стиль одягу завчасно: використовуйте стиль business, smart-casual або casual, але обов’язково доречний для співбесіди, не має бути прозорої кофтинки, оголеного живота тощо, майте обов’язково охайний вигляд, який б стиль ви не обрали.  

5. Попіклуйтесь про те, щоб вам ніхто і ніщо не заважав/ло проходити співбесіду, наприклад, якщо ви маєте дитинку, то попросіть близьких побути з нею на час інтерв’ю, або якщо сусіди роблять ремонт, то знайдіть місце, де буде тихо та спокійно, наприклад, коворкінг. Уникайте проходження співбесіди в ТРЦ, кафе, на вулиці тощо, знаходьте тихе та робоче місце, майте повагу до себе та інтерв’юера. 

6. Проаналізуйте свій досвід роботи у попереднього/іх роботодавця/ів: які функціональні обов’язки виконували, ваші успіхи, згадайте та наведіть конкретні кейси, а також яких помилок допускали, як їх виправляли, чому звільнились, чому зараз в пошуку роботи.  

7. У кандидата може бути прекрасний досвід, він справжній профі своєї справи, але він, або не вміє розповідати про себе влучно, або губиться на інтерв’ю перед новими людьми, обставинами / сильно хоче отримати цю роботу і занадто хвилюється, тому краще завчасно по репетируйте розповідь про свій досвід, щоб бути більш впевненим/ою у собі.  

8. Зазвичай кандидати і справді хвилюються перед та на інтерв’ю: якщо співбесіда онлайн, то попіклуйтесь про те, щоб поруч з комп’ютером/гаджетом стояла склянка води, якщо офлайн - візьміть пляшку води з собою до переговорної кімнати, для того, щоб мати змогу випити води і трішки знизити занепокоєння.

9. Якщо ви хвилюєтесь, і у вас є трішки часу до інтерв’ю, зробіть дихальні вправи для заспокоєння, це не займе багато часу, всього лиш пару хвилин, цього буде достатньо, наприклад, техніку «квадратне дихання»: зробіть вдих, одночасно рахуючи про себе: «один, два, три, чотири», далі затримайте повітря в собі, одночасно рахуючи про себе: «один, два, три, чотири», зробіть видих, одночасно рахуючи про себе: «один, два, три, чотири», затримайте дихання: «тисяча одна, тисяча дві, тисяча три».  

10. Аналізуючи свій досвід, не відгукуйтесь негативно про своїх колег, роботодавця, компанію, ні в якому разі не розповідайте ніяких пліток, ведіть себе по-діловому, тактовно, стримано та коректно по відношенню до минулих колег та потенційно майбутніх.  

Підводячи підсумки, наведені вище дії допоможуть вам гарно підготуватись до співбесіди. Ведіть себе максимально природньо, будьте собою та професійним, і у вас будуть усі шанси отримати роботу своєї мрії! Нехай щастить!  Stafferty Corporate Websites
Завантаження...
Заявка на послугу
Завантаження...
Завантаження ...
Logo Stafferty
Завантаження...
Logo Stafferty
Завантаження...
Logo Stafferty
Завантаження...