Exit - interview як залишитись в добрих стосунках працівнику з роботодавцем?
Коли працівник звільняється за своєї ініціативи або його звільняють, зазвичай у міжнародних компаніях HRи проводять Exit-interview, тобто вихідну співбесіду для отримання розгорнутих коментарів про роботу у відділі, в компанії в цілому, умови праці, його досвід, враження, проблеми, ідеї та побажання. Ці дані можуть допомогти бізнесу внести необхідні зміни для покращення робочого середовища, утримання важливого персоналу та побудови здорової корпоративної культури.
Чому потрібно залишатись в гарних стосунках з роботодавцем при звільненні з будь-яких причин, ми розглянемо у цій статті та запропонуємо корисні поради щодо того, як пройти максимально добре Exit - interview, не спалюючи мости на даному шляху.
Отже, як підготуватись до Exit- interview?
1. Приділіть час, щоб подумати про отриманий досвід роботи в компанії, перш ніж піти на співбесіду. Визначте як позитивні сторони, так і про питання, які потребують вдосконалення. Зосередьтеся на наданні конструктивних коментарів та ідей, якщо вони у вас є. Підготуйтеся до обговорення конкретних випадків, які підтверджують ваш відгук, якщо він негативний, наприклад, упорядкувавши свої думки, але давайте конструктив, а не емоції. Якщо ви будете готові до конструктивного проходження вихідної співбесіди, вона пройде максимально корисної для обох сторін.
2. Зберігайте професійне та оптимістичне ставлення протягом усієї співбесіди, пам’ятайте, що руйнування стосунків може мати довгострокові наслідки для вашої кар’єри, наприклад, колеги нададуть погані рекомендації про вас потенційним роботодавцям, а, можливо, в майбутньому ви захочете знову працювати в цій компанії.
3. Уникайте звинувачень інших, робіть пропозиції щодо покращення роботи, умов, підкреслюючи будь-які позитивні аспекти вашого «життя», проведеного в компанії. Дуже важливо дивитися на загальну картину та надавати інформацію, яка допоможе організації рухатися вперед. Демонструючи професіоналізм, ви відкриваєте двері потенційним перспективам, оскільки інші колеги, знаючи вас як прекрасного професіонала своєї справи можуть рекомендувати вас іншим знайомим, близьким для працевлаштування до іншого роботодавця, тобто завжди підтримуйте позитивну репутацію про себе.
4. Висловлюйте вдячність — хороший спосіб завершити вихідну співбесіду на приємній ноті. Визнайте можливості, досвід навчання та професійне зростання, які ви отримали під час роботи в організації.
Отже, вихідна співбесіда дозволяє співробітникам висловлювати конструктивні коментарі, водночас проявляючи професійність і справляючи прекрасне враження на свою компанію, колег та пам’ятайте, що звільнення у хороших стосунках може призвести до майбутніх рекомендацій, можливостей для спілкування та позитивної репутації у вашій кар’єрі та відкриває багато можливостей.